Jak wybrać łóżko rehabilitacyjne?

Łóżko rehabilitacyjne to sprzęt niezbędny w przypadku osób chorych i niepełnosprawnych, które są niezdolne do samodzielnego poruszania się. Odpowiednio dobrane łóżko powinno zapewnić pacjentowi wygodę i bezpieczeństwo, a jego opiekunom ułatwić codzienną pielęgnację i rehabilitację chorego. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka rehabilitacyjnego!

łóżko rehabilitacyjne

Łóżka rehabilitacyjne mają wiele zalet – zarówno z punktu widzenia pacjenta, jak i opiekuna. Jak wybrać funkcjonalne łóżko rehabilitacyjne? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule.

Co to jest łóżko rehabilitacyjne?

Niektóre problemy zdrowotne przyczyniają się do trwałego unieruchomienia pacjenta. Dzieje się tak m. in. z powodu niepełnosprawności, choroby Parkinsona czy też w przypadku przebytego wylewu lub udaru. Z myślą o takich osobach powstały łóżka rehabilitacyjne. Jest to specjalistyczny sprzęt medyczny, który ma zapewnić pacjentowi bezpieczeństwo i wygodę, a personelowi medycznemu ułatwić prowadzenie rehabilitacji chorego.

Rodzaje łóżek rehabilitacyjnych

Na rynku są dostępne różne rodzaje łóżek rehabilitacyjnych. Można je podzielić m.in. ze względu na materiał wykonania. W sklepach znajdziemy zarówno łóżka drewniane, jak i metalowe. Łóżka rehabilitacyjne drewniane są wytrzymałe i wyglądają bardzo estetycznie, ale jednocześnie są dość ciężkie. Łóżka metalowe nie są tak estetyczne jak drewniane, ale są równie trwałe, a przy tym zdecydowanie lżejsze. Łóżka rehabilitacyjne mogą się też różnić ze względu na mechanizm regulacji. Wyróżnia się modele regulowane mechanicznie oraz sterowane elektrycznie. Wadą łóżek regulowanych mechanicznie jest to, że w większości przypadków pacjent nie jest w stanie dokonać ich regulacji samodzielnie. Z kolei łóżka sterowane elektrycznie umożliwiają choremu samodzielną zmianę pozycji. Takie modele ułatwiają również opiekunom codzienną pielęgnację i rehabilitację pacjenta.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka rehabilitacyjnego?

Jedną z ważnych kwestii, na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie łóżka rehabilitacyjnego, jest dopasowanie wybranego modelu do wagi, wzrostu i stanu zdrowia pacjenta. Nie bez znaczenia jest również jakość materaca. Na rynku są dostępne standardowe materace medyczne piankowe, a także specjalistyczne materace przeciwodleżynowe. Warto wybrać łóżko z możliwością uniesienia tułowia do pozycji siedzącej. Pozwala to na wyeliminowanie niewygodnego podkładania poduszek. 

Dlaczego warto wybrać łóżko rehabilitacyjne obrotowe Twist?

Zakup łóżka rehabilitacyjnego obrotowego to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku każdego pacjenta. Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań jest elektryczne łóżko rehabilitacyjne Twist. Jego zaletą jest dodatkowa funkcja pionizacji, która mobilizuje pacjenta do codziennej aktywności ruchowej. Dzięki temu, że łóżko rehabilitacyjne obrotowe Twist ułatwia częstszą zmianę pozycji, doskonale wspomaga codzienną rehabilitację. Odpowiednie przechylenie łóżka przesuwa środek ciężkości ciała, co dodatkowo ułatwia wstawanie. Praktyczne funkcje łóżka Twist sprawiają, że to funkcjonalne obrotowe łóżko rehabilitacyjne zostanie docenione zarówno przez pacjentów, jak i ich opiekunów. Model Twist sprawia, że wstawanie z łóżka staje się wygodniejsze, a codzienna pielęgnacja pacjenta jest łatwiejsza.

Łóżko rehabilitacyjne jest niezbędne w przypadku pacjentów, którzy nie mają możliwości samodzielnego poruszania się. Na rynku znajdziemy szeroki wybór różnych modeli, dzięki czemu każdy może wybrać coś dla siebie. Warto zdecydować się na wybór elektrycznego łóżka obrotowego, które zwiększy samodzielność pacjenta, a jednocześnie odciąży jego opiekunów.