Jaki procent Polaków odkłada pieniądze na emeryturę?

Nie jest żadną tajemnicą, że wielu z nas nie zarabia w Polsce godziwych pieniędzy i raczej w najbliższej przyszłości nic się pod tym względem nie zmieni. Nic w związku z tym dziwnego, że także i z oszczędnością wielu z nas ma problem. Raczej mało kto jest w stanie przy niskich wypłatach odłożyć na tak zwaną czarną godzinę czy emeryturę. Jak w związku z tym wygląda to statystycznie? Czy naprawdę z oszczędnościami w Polsce jest tak źle, jak się większości z nas wydaje?

Odkładanie na nieprzewidziane wydatki

W pierwszej kolejności skupmy się na odkładaniu na czarną godzinę. Z tym w Polsce akurat źle nie jest, bo jeśli wierzyć statystykom pieniądze na swoich kontach, które w takiej sytuacji możemy wykorzystać, ma aż ponad połowa Polaków. Statystycznie oszczędza tu aż 55% naszych rodaków, a jeśli mielibyśmy wziąć tu pod uwagę płeć, to częściej robią to kobiety. Z takiego założenia wychodzi bowiem siedem na dziesięć kobiet oraz 42% mężczyzn. Takich wydatków najbardziej obawiają się też osoby starsze. Pośród nich oszczędzać próbuje aż ponad siedemdziesiąt procent.

Środki na emeryturę

O wiele rzadziej odkładamy pieniądze na emeryturę. Jak się okazuje, tylko co piąty Polak się na taki krok decyduje, co jest dość niepokojące. Nic w związku z tym dziwnego, że wielu z nas na emeryturze nie może pochwalić się wielkimi zasobami pieniędzy. Wszystko wskazuje raczej na to, że większość emerytów w dalszym ciągu będzie miała problemy finansowe, choć nie dotyczy to rzecz jasna wszystkich emerytów.